13 Mayıs 2017 Cumartesi

OLDURACAKSIN!

İlgili resim


Uzunca bir süre sonra içimden geldi. Kısa bir not bırakıp köşeme çekilmek istiyorum…

İş hayatının matematiğinin her zaman farklı olduğunu düşünenlerdenim. Evdeki hesabın çarşıya uymadığı, yazılanın yaşanmadığı, içinde büyük savaşlar barındıran efsunlu bir dünya…

Eğer basit hesaplarla değerlendirme yaparsak, iş hayatının içinde konumlanan bazı kişilerin nasıl o makamlarda olduğunu çözemez, bilinmezlik içinde kalırız.

Siz bu bilinmezliklerle uğraşırken iş hayatı denilen dünya, sorguladığınız kişileri bir güzel içinde konumlandırır ve devleştirir.

İşte bu devleşen başarılı insanların, siz beğenin ya da beğenmeyin, en büyük ortak özelliği iş bitirici olmalarıdır. İş takibini iyi yapmalarından, sorumluluk alabilmelerinden bahsetmiyorum sadece. Bu tarz maddelerin sınırları dışına çıkılması gereken durumlarda sınır dışına çıkabilmelerinden, konfor alanlarını kolaylıkla terk edip savaşabilmelerinden, iletişim denen silahlarını kullanmaları gereken yerlerde ustaca kullanmalarından… bahsediyorum.

Tüm şartların olgunlaşmalarını bekleselerdi onlarda yanarlardı. Ama onlar beklemediler, şartları kendileri oluşturup gol atabilmeyi bildiler. Kazanç hanesine 1 puan eklenen iş hayatı da onları bağrına bastı.

Sözün özü; şartların olgunlaşmasını beklemeden OLDURACAKSIN!

Acımasız dünyanın acımadan başaranlarına…


Sevgiler. 

0 yorum:

Yorum Gönder