Özeleştiri Vakti Geldi!

by 21:12 0 yorum

Gökhan Yılmaz ve Burçin Şoray Erdağ ortak olarak "İnsan Kaynakları Bloglarına Eleştirel Bakış" isimli bir çalışmaya imza attılar. Biz İK bloggerları için güzel bir pas oldu bu çalışma ve ilk olarak topu Alper Yılmaz alarak "Kendine Ayna Tutabilmek" başlıklı özeleştiri yazısıyla isabetli bir başlangıç yaptı. Sonrasında Müge Arslan "#blogumunözeleştirisi bir başlık olsa ve hepimiz yapsak. Sıra bende..." diyerek özeleştiri akımına katıldı. Anlaşılan o ki;bu akım bir süre daha devam edecek. Umarım etkileri kalıcı olur ve İK Blog ekosisteminde güzel sonuçları beraberinde getirir.

İK Blog ödüllerinden önce değerli hocamız Ahmet Eryılmaz " Peryön İK blog yarışması adayları üzerine" başlıklı yazısında şahsıma yer vermiş ve şu cümleleri kurmuştu;


 Blogum için yapılan bu güzel yorumdan sonra kendime eleştirilerimin çok daha fazla olduğunu belirtmiştim. Şimdi özeleştirimi yapma sırası bana geldi. Buyrun bakalım...

  • Teknik altyapı yetersizliği blogumun her noktasında kendisini gösteriyor. Teknik destek almalıyım!
  • En önemlisi; tembellik hissi uyandıracak seyreklikte içerik üretimi olsa gerek...İstikrarı sağlamalıyım!
  • Her zaman farklı pencerelerin varlığından söz ederken bakış açımı tek pencereye indirgediğimi hissettiren yazılarım olmaya başladı. Bu beni uzun süre önce rahatsız etmiş olacak ki yazmayalı epey bir süre oldu.Bakış açımı genişletmeliyim!
  • Blogumu kişisel marka oluşturma konusunda fırsata henüz çeviremedim. İK Amatörü'nden bu konuda hepimizin öğrenecekleri olmalı. :)
  •  Sosyal medya kanallarım ile blogumu entegre bir şekilde yürütme konusu da zayıf noktalarımdan birisi. Bu alanlarda daha fazla ve etkin olarak yer almalıyım!
  •  Altı doldurulmayan ve güncel tutulmayan kategorilerim var. Bunları ya tamamen kaldırmalıyım, ya da çekidüzen vermeliyim!
Bunların dışında tabii ki benimde içsel yolculuğumda gerçekleştirmem gereken bir çok madde var. Bakalım bu farkındalıklarımı kendi yararıma olacak şekilde değerlendirip bir sonuca ulaşabilecek miyim? İzleyip görelim. :)

Tembel bloggerınız hepinize sevgilerini sunar.


duhan gevren

Yazar

0 yorum:

Yorum Gönderme