12 Nisan 2015 Pazar

OTOBÜS İLE KARİYER YOLCULUĞU


Son model arabalarla yapılan kariyer yolculuklarını dinledik durduk bugüne kadar. Yoktan var edenleri gördük, canımsın dedik, unuttuk ertesinde. Hiçbir şeyin anlatılanlar gibi olmadığını anladığımızda ise teker teker indirdik; alkış için sahnede olanları sahnedeki yerlerinden. 


Durum aynen  bu karede olduğu gibi... "Kırmızı halılı yollardaysanız bu yazdıklarımı zaten anlamazsınız. Benim izlenimlerim otobüs koltuklarından.;) "

Her sene bu kalabalıklara binler ekleniyor. Kaynayanlar, itleme gücünü max. seviyede tutanlar vs. otobüse girebilmeyi başarıyor.

Önemli bir kelime; AZİM...

Şans senden yana oldu ve otobüste tutunacak bir nokta bulduysan kendine , sakın rahatlama! Azimli olmaya devam et. Çünkü her şeyin yoluna girdiğini söylemek için henüz erken.Varolma mücadelesine hoşgeldin. Sıkı tutun gidiyoruz... Arkadaki boşluklar dolmaya başlayınca içeri girebileceksin. Sakın müsait bir yerde inme, hedeflediğin noktaya kadar devam et. Yol uzun olacak !


Kapılar kapandı ve bir sonraki aşamaya geçtiysek hemen onun temsilini de sunalım;


Konfor alanının ne kadar uzağındayız hesaplayabilecek olan var mı? İdeallerimizi   " Yolun başında ben takım elbisesine karşıyım diyenleri bitirme noktasında, babasının damatlığından bozma takım elbisesiyle gördüğümüzde" mi kaybettik yoksa? 

Neyse devam edelim, yorulmak bu yolculukta yasak! Mola verebilmek ise çok sonra ki aşamalarda lüks olmaktan çıkabilir. O aşamalarda konu ederiz onu da.Karamsar bir yazı mı oldu, hayır! Kendim sordum kendim cevapladım ama;
 Ben o sahneye çıktığımda söyleyeceklerim çok yerel ve gerçek olacak. 

Benim şuan otobüste ki konumumu merak eden olursa; Vatan Şaşmaz olmama daha çok var...

Size teyzenin yerinden sevgilerimi gönderiyor, iyi yolculuklar diliyorum. :)
0 yorum:

Yorum Gönder