26 Nisan 2015 Pazar

3G'nin Buluşma Noktası ; Türkticaret.net

İk Bloggerları olarak; Türkticaret.net ofis ziyaretimizi geçtiğimiz hafta gerçekleştirdik. Zorlu geçen bir yolculuğun ardından ayak bastığımız Bursa topraklarında büyük bir samimiyetle karşılandık.

Teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum yazıma;

Yaklaşık 2 ay önce başlayan ve 18 Nisan'da sona eren süreçte, tarafımıza karşı sergilediği özel ilgi ve samimiyeti için; Türkticaret.net insan kaynakları müdürü Seyhan Koçak'a ve son derece sıcak ev sahiplikleri için sayın Birgül Yanıklar ve Murat Yanıklar öncülüğünde tüm Türkticaret.net ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.


Türkticaret.net ofisi alışılagelmiş ofislerden değil.  Konsept ofisleri dünya devlerinden duyduk bugüne kadar. Ülkemizde de e-ticaret sektörünün liderleri ofis konseptleriyle fark yaratmak istiyorlar. Türkticaret.net ofisinin hepsinden bir farkı var...

 "Geçmişten gelen gelenek ve değerlerimizi unutmayarak geleceği düşlemek!"
İşte başlıkta geçen 3G bu noktada varlık gösteriyor; Geçmiş, Gelenek ve Gelecek...


"Ailenizden çok iş arkadaşlarınızı görüyorsunuz, evinizden çok iş yerinizde vakit geçiriyorsunuz." cümlelerinin kurulduğu sistemde, "Peki iş yerlerimiz ne kadar yaşam alanı?" sorusuna zirve noktada  cevap veren Türkticaret.net ofisinde her detayın bir anlamı var. Anlamlar ise değerlerimizden geliyor.


Mudanya iskelesinde bir kayıkta toplantı yapabilir, ipek kozasının içinde full konsantre çalışabilir, teleferikte mülakata girebilirsiniz. Geleneksel Bursa sokaklarında dolaşırken sıcak ve renkli bir ortamda kahvenizi yudumlayarak enerjinizi arttırabilirsiniz. 

Böyle bir ortamda kim çalışmak istemez ki? sorusunu sorduğumda iç sesim "ortam yeterli mi?" diyor. Cevap sahneden geliyor; "Ofisle kazanılan verimlilik insan kaynakları ve eğitim faaliyetleriyle birlikte sürdürülebilirlik kazandı." Bu cevabı verebilecek farkındalığa sahip tüm yöneticilere teşekkür etmek gerek, değerliler onlar. 


Renkler solar, eşyalar eskir, insanoğlu somut olandan sıkılır bir süre sonra. Önemli olan kurum kültürüdür, değerlerdir. Somut olanın arkasını kültürle, değerlerle sağlamlaştırdığını hissettiğim Türkticaret.net'e  farklılığı ve farkındalığıyla örnek olmaya devam edeceği bir yolculuk diliyorum. 

İnsanı seven, insana değer katan tüm işletmelere...


0 yorum:

Yorum Gönder