7 Ocak 2013 Pazartesi

Günlük tutuyorum,kimse duymasın !!!Günlük tutan bir insan düşünün. Düzenli olarak değerli ya da değersiz her şeyini karşılığı olmayan bir nesneye kaydeden ve bu işten zevk alan insan... Bu kişi çok insanın değer vermediği anlarına değer verir ve onlara kelimelerle değer katar. Karşılıksız, kimsenin haberi olmayacak şekilde yazar ve ona hayatının vazgeçilmezi gibi yaklaşır. İşte o insan bazı kapıları açmış içerdeki güzelliklerin farkına varmıştır. İç dünyası en büyük onundur. Zaman onun için kazançtır. Anılara değer verir. Düzen önemlidir hayatında. Kanaatimce 1-0 öndedir bu yarışta. Günümüzde blog yazarlığı günlük tutmak gibi değerlendirilse de, blog’un dünyası daha geniştir ve kapıları herkese açıktır ama günlüğün kişinin küçük dünyasında yeri büyüktür, anahtarı sadece o kişidedir.
Ve aklıma gelen soru;
Blog cv’de yer alabilirken günlüğün neden yeri olmadığıdır.
Belki de günlük tuttuğunu cv’ye yazan birinin, bu özelliği karşı taraf için bir değer taşımaz.  Bu görüşüm doğru da olmayabilir, belki hiç kimsenin aklına takılmamış bir ayrıntıda olabilir. Oysa günlük tutanın karakteristik özellikleri elemelerde belirleyici nitelik taşıyabilir.
Son olarak söyleyeceğim, bu düşüncelerim tamamen amatör düşüncelerdir ve aklımda oluşan sorunun cevabını bulabilmek amacıyla kâğıda dökülmüştür.
Tüm zamanımızın günlükçüler kadar değerli olması dileğiyle, sevgiyle kalın J

0 yorum:

Yorum Gönder