19 Ocak 2013 Cumartesi

AMACIN VARSA AYNI YOLDAYIZ...


Amaçlarımız; hayallerimizdir, geleceğimizdir, vizyonumuzdur...
Yani bizi biz yapacak şeylerdir...
                  
Bir insanın günü kurtarma bakış açısıyla geçirdiği her zaman onu boşluğa sürüklemektedir. En temel amaç olan ‘yaşama amacını’ yitirmesi, insanı nefes alıp veren canlıya dönüştürmüştür artık. İsmi canlı diye nitelendirilir ama hayatı canlılıktan uzaklaşmıştır.
Oysa yarın bugünden güzel olabilir. Bugünün monotonluğunda tüm geleceği yok saymamalı.
Bu gelecek güzellikler için, yapmamız gereken sadece; inanmak ve çabalamak. Eğer yarınımıza inanmıyorsak bugünümüzün anlamı yoktur.
Bazı şeylerin garantisi verilmez. Sadece istersin, inanırsın, emeğini verirsin ve beklersin. Amaçlarımızda inançlarımız doğrultusunda gerçekleşir. Gökten zembille inen hiçbir şey amacımızın karşılığı olamaz. Amacımızın karşılığını sadece emeğimiz karşılığında buluruz.
En kötü karar kararsızlıktan iyidir sözünü amaca uyarlayabiliriz; en kötü amaç amaçsızlıktan iyidir...
Amaçlarımız doğrultusunda mutlu oluruz. Başaramazsak başarısızlığın en tatlısını yaşarız. Çünkü biz bir yolda elimizden gelen gayreti göstermişizdir. Olumlu her şey gibi olumsuz sonucu da sahipleniriz, benimseriz. İşte biz bu sayede güçleniriz.
Amaçlarımızı da yapabilirliğimiz doğrultusunda belirlersek gerçekçi olmuş oluruz. Herkes kanatlanıp uçmayı ister ama bunun yerine pilot olmak için çabalayanlar, uçma hazzını imkanlar dahilinde yaşayarak kazanırlar.
O zaman biz;
Başarılı olacaksak amaçlarımız doğrultusunda başarıya ulaşırız.
Profilimizi amaçlarımızla çizersek sağlam bir profile sahip oluruz.
En önemlisi gelecek bizim eserimiz olur...
Sevgiyle kalın J

0 yorum:

Yorum Gönder